4 października 2010

Klasa IIIa poleca

Uczniowie z klasy IIIa chcąc zachęcić swoich rówieśników do czytania przygotowali kilka ciekawych propozycji swoich ulubionych książek oraz wykonali do nich kolorowe ilustracje.


 • Mateusz Orzechowski

"Koszmarny Karolek" - Francesca Simon

Ordynarny Olo, Karate Krzyś, Wredna Wandzia, Czarująca Czesia to przyjaciele Koszmarnego Karolka. To oni są zawsze gotowi pomóc Karolkowi w jego koszmarnych pomysłach. Niestety młodszy brat Doskonały Damianek potrafi wszystko zepsuć. Chcecie dowiedzieć się np.: co zrobić by na świątecznym stole była pizza? Jak zakupić prezenty by nie wydać pieniędzy? Jak zastawić pułapkę na Mikołaja? Jeśli tak, to proponuję książkę pełną przygód " Koszmarnego Karolka".


 • Klaudia Sadownik
 • "Godzina pąsowej róży" - Maria Krϋger

  Moją ulubioną książką jest "Godzina pąsowej róży" Marii Krϋger. Główną bohaterką jest czternastoletnia Anda. Jest zwyczajną dziewczyną, która chodzi do szkoły i mieszka wraz z rodzicami w Warszawie. Pewnego dnia, aby uniknąć spóźnienia, cofa wskazówki zabytkowego zegara, który okazuje się być niezwykły. Przenosi ją w czasie do 1880 roku. Z portretu, który wisi w pokoju, nagle wychodzi ciotka Eleonora. Jest ona jedyną osobą, oprócz głównej bohaterki, która wie o cofaniu się w czasie. Anda w tej wędrówce poznaje zachowania i zwyczaje, jakie panowały w dawnych czasach. Często ma problemy w codziennym życiu i wpada w tarapaty, ponieważ nie umie i nie wie, jak należy żyć w innej epoce. Dziewczynka jednak za wszelka cenę chce wrócić do swoich czasów, ale nie jest to takie proste. Musi odszukać zegar z kluczykiem, który pozwoli na powrót do rzeczywistości. Podczas poszukiwania zegara napotyka wiele trudności i niezrozumiałych dla niej sytuacji, które są śmieszne i zaskakujące.

  • Dawid Subda

  " Harry Potter i kamień filozoficzny" - J.K. Rowling

  Moją ulubioną książką jest "Harry Potter i kamień filozoficzny", której autorką jest J.K Rowling. Jest to opowieść o chłopcu, który w swoje jedenaste urodziny dowiedział się, że jest czarodziejem. Harry odkrył świat magii, w którym wszystko jest możliwe. Dostał się do Hogwartu - szkoły czarodziejów, gdzie poznał przyjaciół. Przeżył wiele wspaniałych przygód, w których dobro zwycięża nad złem.


 • Cyprian Masternak
 • "Dzieci z Bullerbyn" - Astrid Lindgren

  Chciałbym, abyście przeczytali moją ulubioną książkę pod tytułem "Dzieci z Bullerbyn" autorstwa Astrid Lindgren. Jest to bardzo ciekawa książka opowiadająca o sześciorgu dzieci, które mają wiele bardzo fajnych i wesołych przygód. W książce tej możemy przeczytać o zwyczajach, które są często bardzo różne od naszych. Polecam tą książkę, ponieważ jest ona w sam raz dla dzieci w naszym wieku.  • Karolina Gorączkowska

  "Calineczka" - H.Ch. Andersena

  Najbardziej podobała mi się bajka o "Calineczce" H.Ch. Andersena. Dlatego chciałabym Was zachęcić do przeczytania tej książki. Opowiada ona o malutkiej dziewczynce, która spotkało dużo nieszczęścia, ale i dużo ciekawych przygód. Książka jest interesująca dla dużych i małych dzieci na jesienne wieczory.

  • Antoś Roszkowski

  "Dziwny smerf"

  W wiosce smerfów było miło i wesoło. Każdy smerf miał swoje obowiązki. Wszyscy byli zadowoleni, tylko jeden smerf stał z boku, jakiś dziwny niepodobny do wszystkich. Wyglądał na smutnego i zmęczonego, po prostu w wiosce się nudził. Jego marzeniem było podróżować i odkrywać nieznane kraje. Wreszcie podjął decyzję, że wyrusza w podroż dookoła świata. Jeśli chcecie poznać przygody, jakie przydarzyły się bohaterowi w podróży, przeczytajcie książkę pt."Dziwny smerf".


 • Adam Cisielski
 • "Mikołajek" - Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempé
  "Mikołajek" to książka pełna humoru i prześmiesznych sytuacji. Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Mikołajek. Jego kolegami są: Alcest, Euzebiusz, Gotfryd, Ananiasz, Joachim, Rufus i Kleofas. Wszyscy chodzą do jednej klasy, mają dziwne pomysły i niesamowite przygody. Często się biją i kłócą, ale zawsze fajnie spędzają ze sobą czas. Każdemu polecam tą książkę! Czytając ją świetnie się bawiłem. • Dawid Pobikrowski
 • " Harry Potter i więzień Azkabanu" - J.K. Rowling

  Koleżanki i Koledzy! Zachęcam do przeczytania książki pod tytułem " Harry Potter i więzień Azkabanu". Książka ta jest bardzo ciekawa, pełna tajemniczych przygód oraz magicznych sytuacji. Głównym bohaterem jest tytułowy Harry Potter, który jest młodym czarodziejem. Przeżywa wiele tajemniczych i mrocznych sytuacji, w których zawsze sobie radzi. Ma dużo sympatycznych przyjaciół, zawsze mu pomagają w rozwiązywaniu trudnych zagadek. Razem odkrywają wiele tajemnic związanych z czarami. Polecam Wam tę książkę, a czytając ją na pewna nie będziecie się nudzić.


 • Jeremiasz Rudziński
 • " W Krainie Czarnoksiężnika Oz" -L. F. Baum

  Książka, którą polecam do przeczytania to " W Krainie Czarnoksiężnika Oz". Jest to opowieść o chłopcu, który miał na imię Tipi. Oddano go na wychowanie starej czarownicy. Ciężko u niej pracował. Z dyni wykonał swojego przyjaciela - Kubusia i razem z nim wyruszył do Szmaragdowego Grodu. W czasie podróży spotkał; Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala, Wtyka Strasznego i innych. Wszyscy przeżyli niesamowite przygody. Koniecznie przeczytajcie książkę L.Franka Bauma. • Mateusz Barycki
 • "Franklin i nowa nauczycielka" - Paulette Bourgeois, Brenda Clark

  Najbardziej podobała mi się książka pod tytułem "Franklin i nowa nauczycielka". Opowiada ona o małym żółwiu, który chodził do szkoły, w której nauczycielka złamała nogę. Na zastępstwo przyszła Pani Koala, która przyjechała z Australii. Dzieci bardzo polubiły nową nauczycielkę. Jeśli chcecie dowiedzieć się co było dalej przeczytajcie książkę " Franklin i nowa nauczycielka".


 • Wiktoria Gajewska
 • "Basia w przedszkolu" - Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

  Chciałabym Wam polecić książkę pt. "Basia w przedszkolu". Jest to książka o dziewczynce o imieniu Basia. Jest to mała dziewczynka, która jest nieśmiała i nie może znaleźć przyjaciółki. Pewnego dnia poszła pierwszy raz do przedszkola. Mimo nieśmiałości, zaprzyjaźniła się z Amelią. Dziewczynki świetnie się bawiły i przeżyły mnóstwo wspaniałych chwil i przygód. Mnie ta książka bardzo się podobała. Polecam wszystkim. Myślę, że Wam tak samo się spodoba.


 • Wojtek Fydryszek
 • "Ważne i ciekawe dinozaury"

  Ostatnio przeczytałem książkę pt. "Ważne i ciekawe dinozaury". Książka ta zawiera informacje o tym, czym były dinozaury, ile gatunków dinozaurów zamieszkiwało naszą planetę. Ponadto można dowiedzieć się z tej ksiązki, kto jest przodkiem zwierząt lądowych, kiedy pojawiły się pierwsze ryby, kiedy żyły pierwsze gady i kto jest przodkiem ssaków. Polecam tę książkę tym, którzy interesują się skamieniałościami oraz tym co się działo przed pojawieniem się dinozaurów oraz co stało się po zniknięciu dinozaurów.


 • Ewa Szubka
 • "Godzina pąsowej róży" - Maria Krϋger

  Szesnastoletnia Anda dzięki magicznemu zegarowi przeniosła się w dziewiętnasty wiek. W pewnej chwili znika wszystko, co jej było znane: elektryczność, tramwaje i samochody. Zmieniają się stroje i fryzury. Anda zamiast wygodnych ubrań, nosi długą suknię, a pod nią sztywny i niewygodny gorset. Choć wygląda inaczej, wciąż zachowuje się i mówi tak samo, co prowadzi do wielu śmiesznych sytuacji, bo to, co normalne dzisiaj, okazuje się nie do przyjęcia w XIX wieku. Ta podróż w czasie, choć nie zawsze przyjemna, wiele Andę nauczyła. Prawdą jest to, że podróże kształcą - także podróże w czasie! Jestem pewna, że tak samo jak mnie Wam też spodoba się ta wspaniała książka. Miłej lektury.


 • Wojtek Halber
 • "Pan Samochodzik i Templariusze" - Zbigniew Nienacki

  Pod koniec wakacji zacząłem czytać książkę "Pan Samochodzik i Templariusze" Zbigniewa Nienackiego. Książka opowiada o przygodach pana Tomasza i jego przyjaciół, jakie przeżyli podczas poszukiwania skarbu Templariuszy. Pan Tomasz zwany Panem Samochodzikiem posiada niezwykły pojazd - pływający samochód z silnikiem wyścigowego Ferrari 410. Pan samochodzik jest detektywem - amatorem rozwiązującym zagadki historyczne. W przygodach towarzyszą mu trzej harcerze - Wilhelm Tell, Sokole Oko i Wiewiórka. W trakcie poszukiwań muszą zmierzyć się z zawodowymi poszukiwaczami skarbów, oszustami, a nawet ze zwykłymi bandytami. W książce znajduje się bardzo dużo ciekawych informacji związanych z średniowiecznymi zakonami rycerskimi - Templariuszami i Krzyżakami. Gorąco polecam książkę wszystkim miłośnikom przygód i pasjonatom historycznym.


 • Adam Matusik
 • "Mikołajek" - Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempé

  Moim zdaniem książka pod tytułem "Mikołajek" jest niezwykle atrakcyjna, ponieważ opisane są ciekawe przygody chłopca o imieniu Mikołajek. Przy czytaniu tej książka można się dużo pośmiać i dowiedzieć się, jak żyją dzieci w innym kraju. Mnie się podobały zabawy wymyślane przez chłopców, na przykład zabawa w kowbojów, gra w futbol albo jak Mikołajek przyniósł pieska do domu. Kto przeczyta tę książkę na pewno nie będzie żałował.


 • Marek Fydryszek
 • "Kosmos" z serii "Encyklopedia dla dzieci"

  Zachęcam wszystkich Was do przeczytania książki pt."Kosmos" z serii "Encyklopedia dla dzieci". Można się z niej dowiedzieć, z czego składa się kosmos, jakie planety i gwiazdy znajdują się we wszechświecie. Uważam, że książka ta powinna zaciekawić tych, którzy interesują się galaktyką.


 • Marcin Soszyński
 • "Koszmarny Karolek" - Francesca Simon

  Moją ulubioną książką jest "Koszmarny Karolek". Autorką jest angielska pisarka Francesca Simon. Karolek jest niegrzecznym chłopcem, ale bardzo sympatycznym. Często ma różne zabawne pomysły. Potem z tego powodu ma mnóstwo problemów i kłopotów. karolek ma brata Doskonałego Damianka, który jest jego przeciwieństwem i robi wszystko wspaniale. Damianek jest bardzo miłym i grzecznym chłopcem. Ale nie może dojść do porozumienia z bratem i ciągle się kłócą.  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz