Witamy na blogu czytelniczym uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej nr 7 im. Królowej Jadwigi w Wołominie, który został utworzony w ramach realizowanego projektu "Sztuka czytania - potęga tworzenia". Tu znajdziesz propozycje ciekawych lektur oraz twórczość plastyczną i literacką uczniów zainspirowanych przeczytanymi książkami. Zapraszamy!
10 sierpnia 2012
„Dobrej zabawy!” - Cynthia McGregor
Ta książka to zbiór kilkudziesięciu gier i zabaw dla dzieci i dorosłych do wykorzystania w najróżniejszych okolicznościach: w samochodzie, w domu, u lekarza, na wakacjach i wśród przyjaciół. Znajdziesz tu gry pamięciowe, językowe, zabawy rozwijające wyobraźnię, gry oparte na literach, na liczbach i wiele, wiele innych. A co najważniejsze - gry nie wymagające praktycznie żadnych dodatkowych materiałów! Dobrej zabawy!
1 sierpnia 2012
"CO TO ZNACZY... 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń" – Grzegorz Kasdepke
Króciutkie i zabawne opowiadania, w których Grzegorz Kasdepke – w sposób lekki i pogodny tłumaczy najpopularniejsze związki frazeologiczne, z jakimi na co dzień spotykają się dzieci. Opowiadania w równym stopniu bawią jaki i uczą najmłodszych czytelników.
27 lipca 2012
„W dolinie Muminków” - Tove Jansson
Może w wakacje skusicie się na cieszący się nieustającą popularnością cykl dziewięciu książek fińskiej pisarki
Tove Jansson.
Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu
Mamusi i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na mnóstwo przygód oraz pomoc i przyjaźń.
7 lipca 2012
„Na wszystko jest sposób” - Renata Piątkowska
Poznajcie historię sympatycznych dzieciaków, które przekonują się, że każda przygoda czegoś uczy! Może i Wy czytając tę książkę czegoś się nauczycie.
3 lipca 2012
21 czerwca 2012
"Mała Księżniczka" - Frances Hodgson Burnett
Odważna i pełna siły woli mała Sara, córka bogatego oficera, po śmierci
matki przyjeżdża z Indii na pensję do Londynu. Jej wyjątkowe uprawnienia
zamożnej panny na ekskluzywnej pensji, kończą się jednak z chwilą
śmierci ojca i utratą rodzinnego majątku. Na tej samej pensji doznaje
upokorzeń i jest wykorzystywana do najniższych posług. Zachowuje jednak
dzielną i pełną godności postawę. Jakby w nagrodę los sprawia, że
odzyskuje majątek i pozycję społeczną.
8 czerwca 2012
"Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu" - Grzegorz Kasdepke
Kuba
i Buba są bliźniakami. Jak łatwo się zorientować, jedno z nich jest
dziewczynką, a drugie chłopcem. Rzecz w tym, że nie zawsze wiadomo,
które jest które, bo Kuba zachowuje się czasami jak dziewczynka, a Buba
wręcz przeciwnie.
Każde opowiadanie o niesfornych (bywa, że nieznośnych) bliźniakach jest uzupełnione zadaniem do wykonania: zabawnym quizem do rozwiązania, grą planszową, przepisem na pyszności, przepisem na udaną gimnastykę, instrukcją do wykonania żaglówki-cud itd, itd.
17 maja 2012
"Czytam od A do Z " - Anna Sójka
W książce "Czytam od A do Z" znajdziecie opowiadania uporządkowane alfabetycznie, co pomoże wam w utrwaleniu alfabetu. Tutaj każda literka coś ciekawego wam opowie i zaprosi do wspólnej zabawy. Znajdziecie tu rebusy, zagadki, labirynty gry planszowe, instrukcje wykonania prac plastycznych a nawet przepis na naleśniki czy ciasto. Wszystkie zabawy są tematycznie związane z poprzedzającym je opowiadaniem i opatrzone kolorowymi ilustracjami.
Książka polecana przez akcję "Cała Polska czyta dzieciom".
10 maja 2012
Warszawskie Targi Książki
Od 10 do 13 maja w Pałacu Kultury i Nauki potrwają III Warszawskie Targi Książki.To ważne wydarzenie dla wszystkich wielbicieli książek. Coś dla siebie znajdą zarówno ci najmłodsi, jak i starsi czytelnicy.W imprezie weźmie udział pięciuset wystawców z dwudziestu krajów i ponad czterystu autorów.
Czterodniowa impreza ma bogaty program również dla dzieci. Na małych czytelników czeka mnóstwo atrakcji - głośnego czytania, warsztatów, konkursów i zabaw. Imprezy dla najmłodszych odbywać się będą w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni w sali Sienkiewicza ze sceną, kącikiem zabaw i sekcją gier planszowych.
Warszawskim Tragom Książki będzie towarzyszył również Festiwal Komiksowa Warszawa, pozwalający poznać świat narracji obrazkowej. W programie znalazła się również wystawa plansz komiksowych, czytanie komiksów dla dzieci oraz „flamastrowa” bitwa komiksów.
Targi odbędą się:
w czwartek w godz. 10-18,
w piątek i sobotę w godz. 10-19,
a w niedzielę w godz. 10-17.
Bilety kosztują 10 zł normalny, a 5 zł ulgowy.
Dzieci do lat 12 mają bezpłatny wstęp.
12 kwietnia 2012
„Mali Agenci” - Agnieszka Stelmaszyk
Ciekawa książka dla dzieci z dużą wyobraźnią. Przygody sześciu młodych przyjaciół, którzy wspólnie walczą z różnymi strachami. Bohaterowie, głównie pierwszoklasiści, mieszkają na tym samym osiedlu i czas spędzają zawsze razem. Poznajemy ich w momencie, gdy będąc na spacerze spotykają dziwną, ubraną na czarno postać. Wokół niej jest pełno śmieci i lata dużo ohydnych much. To wiedźma Śmieciuchora, która rozsypuje śmieci po całym parku.
Książka składa się z dziewięciu rozdziałów, gdzie każdy opowiada nową jeszcze ciekawszą od poprzedniej historię.
7 kwietnia 2012
Wielkanocne życzenia
Wszystkich Czytelnikom przesyłam
życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie
najbliższych osób.
2 kwietnia 2012
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena.
Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia. Do zadań gospodarza należy zaprojektowanie plakatu promującego ten dzień i wymyślenie motta. W tym roku jest nim Meksyk, plakat projektował Juan Genovius, a autorem motta jest Francisco Hinojosa.
Tegoroczne przesłanie święta brzmi: "Pewnego razu, była sobie historia, którą opowiadał cały świat…"
10 marca 2012
"Chichopotam" - Frączek Agnieszka
"Chichopotam" to niezwykle pogodny, ciepły i dowcipny zbiór
kilkunastu wierszy, które umilą Wam niejedną chwilę.
Opowiadają w bardzo interesujący sposób o sprawach codziennego życia. W tych wierszach najzwyklejsze rzeczy, zwierzęta czy ludzie mogą zaskoczyć Was swoim
niecodziennym, humorystycznym i bajkowym charakterem. Niektóre wierszyki to prawdziwe łamacze języka, w których autorka bawi się słowami.
12 lutego 2012
"Kiedy zegar wybije dziesiątą" - Agnieszka Błotnicka
Bohaterami powieści są dwaj chłopcy - kujon i osiłek. Wszystko wskazywało na to, że w te wakacje Janka nie czeka nic ciekawego, tymczasem...
Zamiast na obóz piłkarski, na który czekał cały rok, pojechał z Tatą do małego pensjonatu na obrzeżach Kazimierza Dolnego. Spotyka tam Jakuba - chudego okularnika pasjonującego się matematyką. Na początku chłopcy nie darzą się sympatią jednak wszystko się zmienia, kiedy Jasiek podsłuchuje przypadkowo rozmowę dwóch podejrzanych typów. Zaintrygowany tajemniczą rozmową postanawia pójść ich śladem.
Niedługo po tym do śledztwa prowadzonego przez Janka dołącza Kuba i w tedy okazuje się, że matematyka doskonale przydaje się do rozwiązywania zagadek detektywistycznych. Pomiędzy chłopcami zawiązuje się prawdziwa więź przyjaźni okazuje się, że mimo iż są tak różni to świetnie się uzupełniają próbując rozwiązać tajemniczą aferę.
Zamiast na obóz piłkarski, na który czekał cały rok, pojechał z Tatą do małego pensjonatu na obrzeżach Kazimierza Dolnego. Spotyka tam Jakuba - chudego okularnika pasjonującego się matematyką. Na początku chłopcy nie darzą się sympatią jednak wszystko się zmienia, kiedy Jasiek podsłuchuje przypadkowo rozmowę dwóch podejrzanych typów. Zaintrygowany tajemniczą rozmową postanawia pójść ich śladem.
Niedługo po tym do śledztwa prowadzonego przez Janka dołącza Kuba i w tedy okazuje się, że matematyka doskonale przydaje się do rozwiązywania zagadek detektywistycznych. Pomiędzy chłopcami zawiązuje się prawdziwa więź przyjaźni okazuje się, że mimo iż są tak różni to świetnie się uzupełniają próbując rozwiązać tajemniczą aferę.
23 stycznia 2012
"Dziadek na huśtawce" - Renata Piątkowska
To bardzo ciekawa i ważna opowieść o małym Witku, który pragnie mieć dziadka. Jego marzenie spełnia się pewnego dnia, gdy znajduje wymarzonego dziadka w postaci sąsiada Teofila. Dziadek Teofil zna się na żartach, umie opowiadać ciekawe historie i jest skłonny do robienia rzeczy, które ponoć ludziom w pewnym wieku robić nie wypada. Pomiędzy nimi rodzi się prawdziwa więź przyjaźni, każdy z nich zyskuje na tej przyjaźni bardzo wiele. Wtedy okazało się, że takiego dziadka jak Witek nie ma nikt!
18 stycznia 2012
"Kubuś Puchatek. Chatka Puchatka" - A. A . Milne
Dzisiaj 18 stycznia obchodzimy międzynarodowy
dzień Kubusia Puchatka dlatego zachęcam Was do sięgnięcia właśnie dzisiaj po książkę A. A . Milne pt. "Kubuś Puchatek. Chatka Puchatka". Znajdziecie tam zebrane w jednym tomie klasyczne już opowieści o ulubionych
zabawkach małego Krzysia i jego przesympatycznych przyjaciół. Miś Kubuś Puchatek,
Prosiaczek, Tygrysek i inne zwierzątka zamieszkują Stumilowy Las, gdzie wraz z
Krzysiem przeżywają przeróżne przygody.
Subskrybuj:
Posty (Atom)